Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Get Adobe Flash player

Wersja mobilna strony

Strona Z BIBLIĄ NA KAŻDY DZIEŃ jest w telefonach komórkowych - adres chrzescijanie-dnia-sobotniego.cba.pl

Tłumacz

Dodaj do

Facebook Twitter More...

Statystyka

Znajdź nas na Facebooku

Formularz kontaktowy

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój adres email (wymagane)

Temat wiadomości

Treść wiadomości

Duch Święty

image_pdfimage_print

195

 

Duch Święty jest Mocą i Wpływem Najwyższego. Wypływa od Boga Ojca i Syna Jego Jezusa Chrystusa. Wylanie pełni Ducha świętego nastąpiło w dniu Pięćdziesiątnicy. Bóg i Chrystus przez wszystkie wieki istnienia ludzkości utrzymywali i utrzymują kontakt z ludźmi przez Ducha Świętego. Bóg przez tegoż Ducha podtrzymuje i rozwija Dzieło Swoje, uczy swój lud i wyrywa od pokus. Duchem Świętym Bóg pieczętuje swój lud, toteż grzeszyć przeciwko Duchowi Świętemu jest grzeszyć na śmierć.

Wszelkie występujące w Biblii określenia Ducha Bożego: Boży, Pański, Chrystusowy, Święty, Ojcowski, odnoszą się do tego samego Ducha.

Bóg przez Ducha Świętego zsyła Kościołowi wielkie i zbawienne dary. Dary te służą budowaniu Kościoła Bożego. Wierzący jest mieszkaniem Ducha Świętego, a jego chrześcijaństwo objawia się przez „owoce Ducha Świętego”. Chrześcijanin nie korzystający z darów Ducha Świętego i nie przynoszący „owoców Ducha Świętego” nie wzrasta duchowo i nie przyczynia się do budowania Kościoła Bożego.

Teksty : Łk 24,49 ; DzAp 1,8 ; Jan 15,26 ; Jan 16,7-13 ; Jan 14,16.17.26 ; DzAp 2,1-4 ; Iz 63,7-14 ; Rz 8,9 ; 2Ptr 1,21 ; Ef 1,13 ; Ef 4,30 ; Gal 5,22.23 ; 1Tes 4,8 ; 2Kor 3,17-18 ; 1Kor 2,12 ; Ef 4,7.17 ; 1Tes 5,19.

Słowo Boże na dziś

Image and video hosting by TinyPic

Uwaga !

Poniżej w zakładkach niektóre artykuły podzielone są na części.
Prosimy przeczytać wszystkie części danego tematu, wtedy utworzą one całość zagadnienia.

Księga Gości