Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player

Wersja mobilna strony

Strona Z BIBLIĄ NA KAŻDY DZIEŃ jest w telefonach komórkowych - adres chrzescijanie-dnia-sobotniego.cba.pl

Słowo Boże na dziś

Image and video hosting by TinyPic

Tłumacz

Dodaj do

Facebook Twitter More...

Statystyka

Znajdź nas na Facebooku

Formularz kontaktowy

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój adres email (wymagane)

Temat wiadomości

Treść wiadomości

Księga Gości

Jezus żył, umarł i zmartwychwstał – i co dalej ?

image_pdfimage_print

082

Podstawą wiary i nadziei chrześcijan, jest sławne przyjście Pana Jezusa Chrystusa. Będzie ono największym wydarzeniem przyszłości i przyczyną największej radości dzieci Bożych. Obietnica o drugim przyjściu Pana Jezusa była znana i głoszona już w Starym Testamencie. Chrześcijanie wiążą z tym wydarzeniem wszystkie swoje nadzieje na życie wieczne. Z chwilą przyjścia Jezusa Chrystusa nastąpi zmartwychwstanie, przemienienie i zabranie sprawiedliwych do „Domu Pana”. Dzień przyjścia Jezusa Chrystusa jest dla wszystkich ludzi tajemnicą. Jednak Bóg nawołuje do czujności, uważnego obserwowania znaków czasu i przygotowania się na ten wielki dzień.

Przyjście Chrystusa będzie wydarzeniem widzialnym. Przyjdzie On w chwale Ojca, wraz z aniołami świętymi. Będzie to chwila tragiczna dla jednych a radosna dla innych. W przyjściu Pana Jezusa Chrystusa rozstrzygnięta zostanie ostatecznie wieczna przyszłość sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Drugie przyjście Jezusa Chrystusa i połączone z nim zmartwychwstanie sprawiedliwych, zapoczątkuje okres tysiącletniego królowania zbawionych z Chrystusem.

Lud Boży uczestniczyć będzie w odbywającym się wówczas sądzie nad szatanem, jego aniołami i bezbożnymi światem.

Po okresie Tysiąclecia nastąpi zmartwychwstanie niesprawiedliwych i Sąd Ostateczny, na którym zostanie ogłoszony Boży wyrok na wszelką niesprawiedliwość. Szatan, jego upadli aniołowie i wszyscy niesprawiedliwi, wtrąceni będą w „jezioro gorejące ogniem i siarką”. Jest to wtóra śmierć, ostateczne unicestwienie wszystkiego zła. Wówczas też zostanie zniszczona nasza ziemia, a zbawiony lud Boży posiądzie Nową Ziemię na wieczne mieszkanie.

Uwaga !

Poniżej w zakładkach niektóre artykuły podzielone są na części.
Prosimy przeczytać wszystkie części danego tematu, wtedy utworzą one całość zagadnienia.