Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Get Adobe Flash player

Wersja mobilna strony

Strona Z BIBLIĄ NA KAŻDY DZIEŃ jest w telefonach komórkowych - adres chrzescijanie-dnia-sobotniego.cba.pl

Tłumacz

Dodaj do

Facebook Twitter More...

Statystyka

Znajdź nas na Facebooku

Formularz kontaktowy

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój adres email (wymagane)

Temat wiadomości

Treść wiadomości

Zbawienna Łaska

image_pdfimage_print

196

„Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę,
i to nie z was: Boży to dar;
Nie z  uczynków,  aby się kto nie  chlubił.
(Ef 2,8.9)

 

Bóg jest miłością. Bóg kocha ciebie i mnie. Kocha całą ludzkość, gdyż stworzył nas na swoje podobieństwo. I chociaż to podobieństwo zostało zatarte przez grzech, to mimo to, Bóg postanowił pokazać ogrom swojej niezmiennej miłości do ludzi. Miłość Boża posłała Syna Bożego na śmierć, aby obdarować nas miłosierdziem. Miłość w połączeniu z miłosierdziem staje się tym aktem łaski, która nas czyni wolnymi. Jego łaska czyni cuda w życiu grzeszników. Aby uchronić ich od kary śmierci, spowodowanej przez grzech.

W Liście do Rzymian 11,6 ap. Paweł pisze: „A jeśli z łaski to już nie z uczynków, bo inaczej łaska nie byłaby łaską”. Albo jest się zbawionym przez samą łaskę Bożą, albo jest się zbawionym przez same uczynki. Nie można być zbawionym przez jedno i drugie, a na pewno nie można być zbawionym przez uczynki. Jeżeli uczynki stają się czynnikiem zbawczym, to wówczas łaska przestaje być łaską.

Ap. Paweł pisze: „Nie odrzucam łaski Bożej, bo jeśli przez zakon jest sprawiedliwość, tedy Chrystus daremnie umarł”. (Gal 2,21).

To oznacza, że Bóg uczynił to wszystko przez śmierć Chrystusa dla wszystkich ludzi, którzy „są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie”  (Rz 3,24)

Słowo Boże na dziś

Image and video hosting by TinyPic

Uwaga !

Poniżej w zakładkach niektóre artykuły podzielone są na części.
Prosimy przeczytać wszystkie części danego tematu, wtedy utworzą one całość zagadnienia.

Księga Gości