Get Adobe Flash player

Informacje

Szukaj duchowej wspólnoty

z biblijnie wierzącymi!

Chrześcijanie potrzebują się nawzajem, aby jedni drugich zachęcali, troszczyli się o siebie, uczyli się wzajemnie i byli przed sobą odpowiedzialni.

A więc:

 (1) szukaj ludzi, którzy tak jak Ty znaleźli Boga, w Jego Słowie i chcą Mu służyć w prawdzie. Możecie sobie wzajemnie wiele ofiarować i wiele pomóc. Pierwsi chrześcijanie szukali wzajemnej społeczności i doceniali jej znaczenie (por. DzAp 2,41-47);

 (2) uczęszczaj na wspólne nabożeństwa, gdzie poprzez głoszone Słowo możesz odebrać zbudowanie, napomnienie i zachęcenie (por. Hbr 10,23-25);

 (3) słuchając i ucząc się Bożych zasad życia i organizacji, wzrastaj w poznaniu i ofiarności, byś mógł się stać nauczycielem dla innych (por. DzAp 24,16; 1 Kor 9,24-27; Hbr 5,11-14; 1 Tym 4,12-16);

 (4) Zwiastuj Ewangelię ludziom żyjącym w nieświadomości i grzechu – prowadź ich do miłującego Boga (por. 1 Ptr 2,9.10; Mt 24,14; 28,19.20);

(5) stale, ale szczególnie w trudnych chwilach szukaj pocieszenia i pomocy wśród współwierzących, którzy przechodząc podobne doświadczenia, najlepiej Cię zrozumieją i potrafią wesprzeć (por. Rz 1,8-12; 15,22-29; 1 Tes 2,1-20; 2 Tes 1,1-12).

===========================

 

Sobotnie Nabożeństwo:

  • w Elblągu godz.10:00

I sobota każdego miesiąca

  • w Gdyni Orłowo godz.10:30

IV sobota każdego miesiąca

S E R D E C Z N I E

Z A P R A S Z A M Y

Uwaga! Mogą nastąpić zmiany.

Prosimy o wcześniejszy kontakt.

===========================

ZASADY WIARY 

KONTAKT 

GRUPA NA FACEBOOKU

Tłumacz

AfrikaansAlbanianAmharicArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBengaliBosnianBulgarianCatalanCebuanoChichewaChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CorsicanCroatianCzechDanishDutchEnglishEsperantoEstonianFilipinoFinnishFrenchFrisianGalicianGeorgianGermanGreekGujaratiHaitian CreoleHausaHawaiianHebrewHindiHmongHungarianIcelandicIgboIndonesianIrishItalianJapaneseJavaneseKannadaKazakhKhmerKoreanKurdish (Kurmanji)KyrgyzLaoLatinLatvianLithuanianLuxembourgishMacedonianMalagasyMalayMalayalamMalteseMaoriMarathiMongolianMyanmar (Burmese)NepaliNorwegianPashtoPersianPolishPortuguesePunjabiRomanianRussianSamoanScottish GaelicSerbianSesothoShonaSindhiSinhalaSlovakSlovenianSomaliSpanishSudaneseSwahiliSwedishTajikTamilTeluguThaiTurkishUkrainianUrduUzbekVietnameseWelshXhosaYiddishYorubaZulu

Dodaj do

Facebook Twitter More...

Statystyka

Millenium cz.1

Millenium cz.2

Millenium cz.3

UWAGA !!!

  • Nabożeństwo przez komunikator internetowy w każdą sobotę godz. 10:00 SKYPE: KCHDS w Elblągu i w Trójmieście

7.Droga do nieśmiertelności

image_pdfimage_print

Biblia 44Wiedząc, że nieśmiertelność urzeczywistni się podczas powtórnego przyjścia Chrystusa, winniśmy przygotować się na ten uroczysty moment, oczekując z utęsknieniem owej wspaniałej chwili zbawienia. Dzięki wierze w Chrystusa, serdecznej skrusze i pojednaniu z Bogiem, człowiek może dostąpić usprawiedliwienia i odzyskać utraconą nieśmiertelność.

„Lecz naszą ojczyzną – naucza ap. Paweł – jest niebo, skąd też wyczekujemy Zbawiciela, Pana Jezusa Chrystusa, który przemieni nasze biedne ciała i uczyni podobnymi do swego ciała chwalebnego. Zdziała to mocą swoją” (Filip 3,21).

Gdy Jezus przyjdzie w majestacie i chwale, zrealizowana zostanie obietnica o Królestwie Niebieskim. Sprawiedliwi żyjący, przemienieni przy przyjściu Pańskim w okamgnieniu oraz zmartwychwstali z grobów wprowadzeni będą w przybytki wieczności. Przywrócony im zostanie przywilej spożywania owoców z „drzewa żywota”, znajdującego się „w pośrodku raju Bożego”, którego ludzkość pozbawiona była od chwili upadku.

„Błogosławieni, którzy czynią przykazania jego, aby mieli prawo do drzewa żywota i aby weszli bramami do miasta” (Obj 22,14 tł. gdańskie). W ojczyźnie zbawionych nie może już więcej panować śmierć.

„Usłyszałem też głos potężny, rozlegający się od tronu: „Oto przybytek Boga między ludźmi! Zamieszka wśród nich. Ludem jego będą, a on Bóg, będzie z nimi. Otrze wszelką łzę z oczów ich. Nie będzie już śmierci ani smutku, narzekania i cierpienia już nie będzie. Bo minęło, co było ongiś” (Obj 21,3.4).

Warunki osiągnięcia życia wiecznego nie uległy zmianie. Są te same, jak za czasów Chrystusa. Na pytanie bogatego młodzieńca: „Mistrzu, co winienem czynić dobrego, aby osiągnąć żywot wieczny”, Jezus odpowiedział: „Jeśli zaś chcesz wejść do żywota, chowaj przykazania” (Mt 19,16.17).

Apostoł Paweł na to samo pytanie odrzekł: „Czyńcie pokutę i niech każdy z was przyjmie chrzest na imię Jezusa Chrystusa; wówczas uzyskacie odpuszczenie grzechów i otrzymacie dar Ducha Świętego” (DzAp 2,28).

Ap. Paweł radził: „Uwierz w Pana Jezusa, a dostąpisz zbawienia wraz z domem swym” (DzAp 16,31).

Niezbędne są: wiara w Jezusa, przestrzeganie przykazań Bożych, nawrócenie i chrzest. Oto niezawodna droga wiodąca ku nieśmiertelności.

Jan Grodzicki „Kościół dogmatów i tradycji” str.128-129

Uwaga !

Poniżej w zakładkach niektóre artykuły podzielone są na części.
Prosimy przeczytać wszystkie części danego tematu, wtedy utworzą one całość zagadnienia.

Dary Ducha cz.1

Dary Ducha cz.2