Get Adobe Flash player

Informacje

Szukaj duchowej wspólnoty

z biblijnie wierzącymi!

Chrześcijanie potrzebują się nawzajem, aby jedni drugich zachęcali, troszczyli się o siebie, uczyli się wzajemnie i byli przed sobą odpowiedzialni.

A więc:

 (1) szukaj ludzi, którzy tak jak Ty znaleźli Boga, w Jego Słowie i chcą Mu służyć w prawdzie. Możecie sobie wzajemnie wiele ofiarować i wiele pomóc. Pierwsi chrześcijanie szukali wzajemnej społeczności i doceniali jej znaczenie (por. DzAp 2,41-47);

 (2) uczęszczaj na wspólne nabożeństwa, gdzie poprzez głoszone Słowo możesz odebrać zbudowanie, napomnienie i zachęcenie (por. Hbr 10,23-25);

 (3) słuchając i ucząc się Bożych zasad życia i organizacji, wzrastaj w poznaniu i ofiarności, byś mógł się stać nauczycielem dla innych (por. DzAp 24,16; 1 Kor 9,24-27; Hbr 5,11-14; 1 Tym 4,12-16);

 (4) Zwiastuj Ewangelię ludziom żyjącym w nieświadomości i grzechu – prowadź ich do miłującego Boga (por. 1 Ptr 2,9.10; Mt 24,14; 28,19.20);

(5) stale, ale szczególnie w trudnych chwilach szukaj pocieszenia i pomocy wśród współwierzących, którzy przechodząc podobne doświadczenia, najlepiej Cię zrozumieją i potrafią wesprzeć (por. Rz 1,8-12; 15,22-29; 1 Tes 2,1-20; 2 Tes 1,1-12).

===========================

 

Sobotnie Nabożeństwo:

  • w Elblągu godz.10:00

I sobota każdego miesiąca

  • w Gdyni Orłowo godz.10:30

IV sobota każdego miesiąca

S E R D E C Z N I E

Z A P R A S Z A M Y

Uwaga! Mogą nastąpić zmiany.

Prosimy o wcześniejszy kontakt.

===========================

ZASADY WIARY 

KONTAKT 

GRUPA NA FACEBOOKU

Tłumacz

AfrikaansAlbanianAmharicArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBengaliBosnianBulgarianCatalanCebuanoChichewaChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CorsicanCroatianCzechDanishDutchEnglishEsperantoEstonianFilipinoFinnishFrenchFrisianGalicianGeorgianGermanGreekGujaratiHaitian CreoleHausaHawaiianHebrewHindiHmongHungarianIcelandicIgboIndonesianIrishItalianJapaneseJavaneseKannadaKazakhKhmerKoreanKurdish (Kurmanji)KyrgyzLaoLatinLatvianLithuanianLuxembourgishMacedonianMalagasyMalayMalayalamMalteseMaoriMarathiMongolianMyanmar (Burmese)NepaliNorwegianPashtoPersianPolishPortuguesePunjabiRomanianRussianSamoanScottish GaelicSerbianSesothoShonaSindhiSinhalaSlovakSlovenianSomaliSpanishSudaneseSwahiliSwedishTajikTamilTeluguThaiTurkishUkrainianUrduUzbekVietnameseWelshXhosaYiddishYorubaZulu

Dodaj do

Facebook Twitter More...

Statystyka

Millenium cz.1

Millenium cz.2

Millenium cz.3

UWAGA !!!

  • Nabożeństwo przez komunikator internetowy w każdą sobotę godz. 10:00 SKYPE: KCHDS w Elblągu i w Trójmieście

ABC Skutecznej modlitwy

image_pdfimage_print

Miliony ludzi na całym świecie odmawia regularnie Modlitwę Pańską, jednak jej Autor pragnął, aby była ona czymś więcej niż wyuczonym na pamięć pacierzem. Uczniowie nie prosili Jezusa: „Panie, naucz nas modlitwy” lecz: „Panie, naucz nas modlić się” (Łk 11,1). W odpowiedzi Jezus przedstawił im model skutecznej łączności z Ojcem zapisany w Ew. Łk 11,2-4 i Mt 6,9-13.

Ten prosty, lecz jednoznacznie wymowny przykład zalecane nam modlitwy ma pewne kluczowe elementy. Oto pożyteczny informator ukazujący wzbogaconą modlitwę, jaka powinna być naszym przywilejem.

Analizuj swoją postawę wobec Boga

Ojcze nasz który jesteś w niebie, święć się imię Twoje.

Nie idź przed Boże oblicze bez należytego szacunku. Pamiętaj: wchodzisz w kontakt ze Stwórcą – z nieskończonym, osobowym, Świętym (Iz 6,1-3 ; 40,28). Możesz przyjąć postawę głębokiego uniżenia i ufności, ponieważ – jeśli przyjąłeś Jego Syna, Jezusa, jako swego osobistego Zbawiciela – Twoim osobistym Bogiem i Ojcem został sam Jahwe (Jan 1,12 ; Rz. 8,14-16).

Bądź zainteresowany tym, czym On się interesuje

Przyjdź królestwo Twoje.

Bożym pragnieniem jest, aby królestwo łaski rozszerzało się i ogarniało swoim wpływem wszystkie żyjące osoby (Mt 13,33). Kiedy Jezus powróci, aby ze swoimi świętymi wziąć we władanie świat, wówczas królestwo ukaże się w swojej chwale (Obj 19,11-16 ; 20,1-6). Gdy modlisz się o postęp ewangelii i nadejście królestwa Bożego wstawiaj się za niezbawionymi, za przywódcami rządów, misjonarzami, pastorami oraz innymi chrześcijanami (1Tym 2,1-4 ; Ef 6,18.19).

Ceń wysoko Jego wolę

Bądź wola Twoja, jak i w niebie, tak i na ziemi.

Ojciec zachęca Cię, abyś miał swój udział w Jego planie odkupienia. Proś, aby w Twoim życiu dokonywała się Jego wola i aby Twoje światło świeciło przed światem poprzez styl życia nacechowany miłością i świętością (Mt 5,14-16). Módl się, aby Jego Duch wzmocnił Cię tak, abyś był świadkiem Chrystusa i abyś miał swój udział w pozyskiwaniu i szkoleniu uczniów dla Jego kościoła (Mt 28,18-20).

Dbaj o to, byś nie stracił ufności w Boże wsparcie

Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj.

Wszechmogący nie jest niebiańskim chłopcem na posyłki, który spełni każdą Twoją zachciankę, jednakże obiecał, że jeżeli przyznasz Mu w swoim życiu pierwsze miejsce, On da ci wszystko, czego potrzebujesz (Mt 6,24-34). Czasami nie otrzymujemy niczego z tej prostej przyczyny, że nie prosimy (Jak 4,2). Dlatego też trwaj w modlitwie, która będzie wyrazem Twojej całkowitej zależności od Pana.

Eliminuj ze swego serca winy i urazy

I odpuść nam nasze winy, jak i my odpuszczamy naszym winowajcom.

Chociaż dzieci Boże nie są już niewolnikami grzechu, to jednak nie są one bezgrzeszne. Winni jesteśmy Bogu doskonałe posłuszeństwo, jednak dajemy Mu dużo mniej. Gdy wyznajesz przed Bogiem swe niezmazane winy i prosisz Go o wybaczenie, dziękuj Mu za to, że przypisano ci doskonałą sprawiedliwość Jezusa (Rz. 4,7 ; 5,19). Proś Go również o łaskę odpuszczenia tym, którzy obeszli się z Tobą niewłaściwie (Ef 4,32). Musimy odpuszczać jako ci, którym zostało odpuszczone.

Formuj obronę przeciwko pokusom

I nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego.

Jezus powiedział, że duch jest ochoczy, lecz ciało słabe. Nie sądź, że możesz oprzeć się grzechowi o własnych siłach, bo inaczej diabeł postąpi z Tobą jak zechce. Módl się, aby Pan zachował Cię od pokus, później wykonaj to, co należy do Ciebie: omiń je (1Kor 6,18 ; 10,12.14). Wyznaj swoje poszczególne słabości i proś Go o moc potrzebną do ich pokonania (1Jana 2,13.14 ; 5, 4.5).

Głoś chwałę Bożą

Albowiem Twoje jest królestwo i moc, i chwała na wieki wieków. Amen.

Przedstawione wyżej prośby zgodne są z wolą Bożą. Jako uczeń Jezusa przedstawiasz je w Jego imieniu – powołując się na Niego – w oparciu o to, czego według Twojego rozeznania pragnie On (Jan 15,7.8.15.16). Odpowiedzi na tego rodzaju prośby przyniosą zasłużoną chwałę Ojcu, który panuje ponad wszystkim. Zaś moc Jego jest wystarczająca, by zgodnie ze swoją wolą odpowiedział na Twoje modlitwy (Mt 19,26 ; 1Jana 5,14.15).

Jeśli będziesz trzymał się powyższych wskazówek, Twoja modlitwa na pewno odniesie skutek. Chwal Pana za to już teraz!

Tłum. Witold Marek Jagoda

(ABC’s od Effective Prayer, Bible Advocate, marzec 1990, ss. 10-11)

Duch Czasów 1-3/1991

Uwaga !

Poniżej w zakładkach niektóre artykuły podzielone są na części.
Prosimy przeczytać wszystkie części danego tematu, wtedy utworzą one całość zagadnienia.

Dary Ducha cz.1

Dary Ducha cz.2