Get Adobe Flash player

Informacje

Szukaj duchowej wspólnoty

z biblijnie wierzącymi!

Chrześcijanie potrzebują się nawzajem, aby jedni drugich zachęcali, troszczyli się o siebie, uczyli się wzajemnie i byli przed sobą odpowiedzialni.

A więc:

 (1) szukaj ludzi, którzy tak jak Ty znaleźli Boga, w Jego Słowie i chcą Mu służyć w prawdzie. Możecie sobie wzajemnie wiele ofiarować i wiele pomóc. Pierwsi chrześcijanie szukali wzajemnej społeczności i doceniali jej znaczenie (por. DzAp 2,41-47);

 (2) uczęszczaj na wspólne nabożeństwa, gdzie poprzez głoszone Słowo możesz odebrać zbudowanie, napomnienie i zachęcenie (por. Hbr 10,23-25);

 (3) słuchając i ucząc się Bożych zasad życia i organizacji, wzrastaj w poznaniu i ofiarności, byś mógł się stać nauczycielem dla innych (por. DzAp 24,16; 1 Kor 9,24-27; Hbr 5,11-14; 1 Tym 4,12-16);

 (4) Zwiastuj Ewangelię ludziom żyjącym w nieświadomości i grzechu – prowadź ich do miłującego Boga (por. 1 Ptr 2,9.10; Mt 24,14; 28,19.20);

(5) stale, ale szczególnie w trudnych chwilach szukaj pocieszenia i pomocy wśród współwierzących, którzy przechodząc podobne doświadczenia, najlepiej Cię zrozumieją i potrafią wesprzeć (por. Rz 1,8-12; 15,22-29; 1 Tes 2,1-20; 2 Tes 1,1-12).

===========================

 

Sobotnie Nabożeństwo:

  • w Elblągu godz.10:00

I sobota każdego miesiąca

  • w Gdyni Orłowo godz.10:30

IV sobota każdego miesiąca

S E R D E C Z N I E

Z A P R A S Z A M Y

Uwaga! Mogą nastąpić zmiany.

Prosimy o wcześniejszy kontakt.

===========================

ZASADY WIARY 

KONTAKT 

GRUPA NA FACEBOOKU

Tłumacz

AfrikaansAlbanianAmharicArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBengaliBosnianBulgarianCatalanCebuanoChichewaChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CorsicanCroatianCzechDanishDutchEnglishEsperantoEstonianFilipinoFinnishFrenchFrisianGalicianGeorgianGermanGreekGujaratiHaitian CreoleHausaHawaiianHebrewHindiHmongHungarianIcelandicIgboIndonesianIrishItalianJapaneseJavaneseKannadaKazakhKhmerKoreanKurdish (Kurmanji)KyrgyzLaoLatinLatvianLithuanianLuxembourgishMacedonianMalagasyMalayMalayalamMalteseMaoriMarathiMongolianMyanmar (Burmese)NepaliNorwegianPashtoPersianPolishPortuguesePunjabiRomanianRussianSamoanScottish GaelicSerbianSesothoShonaSindhiSinhalaSlovakSlovenianSomaliSpanishSudaneseSwahiliSwedishTajikTamilTeluguThaiTurkishUkrainianUrduUzbekVietnameseWelshXhosaYiddishYorubaZulu

Dodaj do

Facebook Twitter More...

Statystyka

Millenium cz.1

Millenium cz.2

Millenium cz.3

UWAGA !!!

  • Nabożeństwo przez komunikator internetowy w każdą sobotę godz. 10:00 SKYPE: KCHDS w Elblągu i w Trójmieście

Dekalog

image_pdfimage_print

028

 

Czy wiesz drogi przyjacielu, że wbrew woli Bożej i nauce Pisma Świętego Przykazania Dekalogu zostały zmienione w IV wieku po Chrystusie ?

 

Czy wiesz, że wersja katechizmowa Przykazań Bożych nie jest zgodna z wersją Pisma Świętego ?

 

Wielu ludzi o tym nie wie i zachowując zmienione przykazania sądzą, że są to przykazania prawdziwe.

 

Zmiany, których dokonał Kościół katolicki na przestrzeni wieków historii chrześcijaństwa, dokładnie uwidacznia zestawienie wersji biblijnej i katechizmowej Dekalogu :

 

WERSJA  BIBLIJNA

(wg Biblii w przekł. ks J.Wujka)                                  

WERSJA  KATECHIZMOWA

(wg Katechizmu Kościoła Katolickiego, nowe wyd. 1994)

„Jam Jest Pan, Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi Egipskiej, z domu niewoli. „Jam jest Pan, Bóg Twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli”.
 1.     Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.  1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną.
 2. Nie uczynisz sobie ryciny ani żadnego podobieństwa, które jest na niebie w górze, i które na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał, ani służył : ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zapalczywy, nawiedzający nieprawość ojców nad synami, do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą : I czyniący miłosierdzie na tysiące tym, którzy mnie miłują i strzegą przykazania mojego.  2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno.
 3.    Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał za niewinnego Pan tego, który wziąłby imię Pana, Boga swego nadaremno.  3. Pamiętaj abyś dzień święty święcił.
 4.   Pamiętaj, abyś dzień sobotni święcił. Sześć dni robić będziesz, i będziesz czynił wszystkie dzieła twoje; Ale dnia siódmego Szabath Pana, Boga twego, jest : nie będziesz czynił żadnej roboty weń, ty i syn twój i córka twoja, sługa twój i służebnica twoja, bydle twoje i gość, który jest między bronami twymi. Przez sześć dni bowiem czynił Pan niebo i ziemię i morze, i wszystko, co w nich jest, i odpoczął dnia siódmego : i przetóż błogosławił Pan dniowi Sobotniemu i poświęcił go.  4. Czcij ojca swego i matkę swoją.
 5.  Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś był długowieczny na ziemi, którą Pan, Bóg twój , da tobie.  5. Nie zabijaj.
 6.     Nie będziesz zabijał.       6. Nie cudzołóż.
 7.     Nie będziesz cudzołożył.  7. Nie kradnij.
 8.     Nie będziesz kradzieży czynił. 8. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
 9.  Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu świadectwa fałszywego.  9. Nie pożądaj żony bliźniego twego.
10.   Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego : ani nie będziesz pragnął żony jego, nie sługi, nie służebnice, nie wołu, nie osła, ani żadnej rzeczy, która jego jest.” 10.Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

 

Potrzebę przestrzegania Bożych Przykazań Pismo Święte podkreśla wielokrotnie.

 

Pan Jezus na pytanie pewnego człowieka o warunki zbawienia stwierdził :

„Jeżeli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań” (Mt.19,17).

O niezmienności Bożych Przykazań Dekalogu (Dziesięciorgu Przykazań Bożych), Pan Jezus powiedział :

„Dopóki stoi ziemia, jedna jota ani kreska nie przeminie z zakonu” (Mt.8,18)

 

O konieczności przestrzegania wszystkich bez wyjątku Przykazań Dekalogu Apostoł pisał :

„Ktokolwiek bowiem zachowa wszystek zakon, a uchybi w jednym, stanie się winnym wszystkich przykazań. Bo ten, który powiedział <<Nie cudzołóż!>> , powiedział też <<Nie zabijaj!>> ; jeżeli więc nie cudzołożysz, ale zabijasz, jesteś przestępcą zakonu.” (Jak.2,10.11)

 

Każdy, kto przyjmuje Boga, musi się uczyć życia zgodnego z Jego niezmiennymi Przykazaniami. Posłuszeństwo tym Przykazaniom, jest jednym z rzeczywistych dowodów przynależności do grona wierzących dzieci Bożych :

„Kto mówi ze Go zna, a przykazań jego nie zachowuje, jest kłamcą i nie ma w nim prawdy”  (1 Jana 2,4).

 

 

Uwaga !

Poniżej w zakładkach niektóre artykuły podzielone są na części.
Prosimy przeczytać wszystkie części danego tematu, wtedy utworzą one całość zagadnienia.

Dary Ducha cz.1

Dary Ducha cz.2