Get Adobe Flash player

Informacje

Szukaj duchowej wspólnoty

z biblijnie wierzącymi!

Chrześcijanie potrzebują się nawzajem, aby jedni drugich zachęcali, troszczyli się o siebie, uczyli się wzajemnie i byli przed sobą odpowiedzialni.

A więc:

 (1) szukaj ludzi, którzy tak jak Ty znaleźli Boga, w Jego Słowie i chcą Mu służyć w prawdzie. Możecie sobie wzajemnie wiele ofiarować i wiele pomóc. Pierwsi chrześcijanie szukali wzajemnej społeczności i doceniali jej znaczenie (por. DzAp 2,41-47);

 (2) uczęszczaj na wspólne nabożeństwa, gdzie poprzez głoszone Słowo możesz odebrać zbudowanie, napomnienie i zachęcenie (por. Hbr 10,23-25);

 (3) słuchając i ucząc się Bożych zasad życia i organizacji, wzrastaj w poznaniu i ofiarności, byś mógł się stać nauczycielem dla innych (por. DzAp 24,16; 1 Kor 9,24-27; Hbr 5,11-14; 1 Tym 4,12-16);

 (4) Zwiastuj Ewangelię ludziom żyjącym w nieświadomości i grzechu – prowadź ich do miłującego Boga (por. 1 Ptr 2,9.10; Mt 24,14; 28,19.20);

(5) stale, ale szczególnie w trudnych chwilach szukaj pocieszenia i pomocy wśród współwierzących, którzy przechodząc podobne doświadczenia, najlepiej Cię zrozumieją i potrafią wesprzeć (por. Rz 1,8-12; 15,22-29; 1 Tes 2,1-20; 2 Tes 1,1-12).

===========================

 

Sobotnie Nabożeństwo:

  • w Elblągu godz.10:00

I sobota każdego miesiąca

  • w Gdyni Orłowo godz.10:30

IV sobota każdego miesiąca

S E R D E C Z N I E

Z A P R A S Z A M Y

Uwaga! Mogą nastąpić zmiany.

Prosimy o wcześniejszy kontakt.

===========================

ZASADY WIARY 

KONTAKT 

GRUPA NA FACEBOOKU

Tłumacz

AfrikaansAlbanianAmharicArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBengaliBosnianBulgarianCatalanCebuanoChichewaChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CorsicanCroatianCzechDanishDutchEnglishEsperantoEstonianFilipinoFinnishFrenchFrisianGalicianGeorgianGermanGreekGujaratiHaitian CreoleHausaHawaiianHebrewHindiHmongHungarianIcelandicIgboIndonesianIrishItalianJapaneseJavaneseKannadaKazakhKhmerKoreanKurdish (Kurmanji)KyrgyzLaoLatinLatvianLithuanianLuxembourgishMacedonianMalagasyMalayMalayalamMalteseMaoriMarathiMongolianMyanmar (Burmese)NepaliNorwegianPashtoPersianPolishPortuguesePunjabiRomanianRussianSamoanScottish GaelicSerbianSesothoShonaSindhiSinhalaSlovakSlovenianSomaliSpanishSudaneseSwahiliSwedishTajikTamilTeluguThaiTurkishUkrainianUrduUzbekVietnameseWelshXhosaYiddishYorubaZulu

Dodaj do

Facebook Twitter More...

Statystyka

Millenium cz.1

Millenium cz.2

Millenium cz.3

UWAGA !!!

  • Nabożeństwo przez komunikator internetowy w każdą sobotę godz. 10:00 SKYPE: KCHDS w Elblągu i w Trójmieście

Albowiem objawiła się Łaska Boża Tyt.2,11.12

image_pdfimage_print

  Nasz tekst zawiera wielką prawdę Ewangelii mówiącą, że łaska Boża śpieszy z pomocą w każdej potrzebie i ratuje z każdego niebezpieczeństwa. A objawiła się dla wszystkich, którzy pozwolą Bogu na działanie; dla wszystkich – cóż za radosne poselstwo!

  Smutne jest natomiast to, że wielu ne chce przyjąć Bożej łaski. To przygnębia, choć zarazem może działać mobilizująco na nas, którzy rozumiemy powagę sytuacji, kiedy tylko mamy okazję powinniśmy świadczyć o Bożej miłości.

  Główna myśl tekstu dotyczy jednak nas, chrześcijan. Łaska nie jest tylko tym, co proponujemy ludziom z zewnątrz, ale ona ma przeobrazić nas samych. Wszyscy wiemy jak trudno, mimo przeżycia nowonarodzenia, pozbyć się pewnych nawyków i postaw obecnych w codziennym życiu; jak trudno zwalczyć do końca grzeszną naturę (por. Rz 7,14-24)! Dlatego potrzebujemy upomnienia i mądrego pokierowania przez współbraci. Jest to nieodzowne jeśli chcemy być uczestnikami zbliżającej się wspaniałości Królestwa.

  Świadome i czujne oczekiwanie objawienia się Jezusa Chrystusa, jest najskuteczniejszą inspiracją naszego zdyscyplinowania; i takie właśnie jest zadanie łaski Bożej względem nas. Czy więc przyjmujemy słowo napomnienia? Czy ten wielki dar odmienia nasze życie?

  Mamy niechlubny zwyczaj odkładania wielu rzeczy „na później”. Z czasem myśli się o zaległych obowiązkach z coraz większą niechęcią. Pamiętam, jak mało skuteczne były wysiłki mojej matki, by skłonić mnie do zrobienia porządku w moim pokoju.

  Pewnego dnia zapowiedziano miłe odwiedziny. I oto nagle, dobrowolnie i ochoczo pokonałem wcześniejszą niechęć i ku własnemu zdziwieniu z entuzjazmem wykonałem niemiłe zadanie. Jeżeli tak mogą oddziałowywać na nas odwiedziny ludzi, to o ileż więcej zapowiedź powrotu Pana Jezusa?!

  Oczekiwanie na Niego uskrzydla nas pod warunkiem, że w Nim żyjemy!

 

Autor nieznany.

Z niem. przełożył

E. Więcek

(Głos Kaznodziejski 4/97)

Uwaga !

Poniżej w zakładkach niektóre artykuły podzielone są na części.
Prosimy przeczytać wszystkie części danego tematu, wtedy utworzą one całość zagadnienia.

Dary Ducha cz.1

Dary Ducha cz.2